Progresywny jackpot w kasynach: rodzaje i warunki wygranej

Dwa główne powody uzasadniają obecność graczy w szwajcarskim kasynie online : pasja i nadzieja na wielkie wygrane. Nadzieja dobrze podtrzymywana przez genialny system, zwany progresywnym jackpotem, wystarczy, abyś stał się milionerem. Bardzo różni się od klasycznego jackpota i można go znaleźć we wszystkich kasynach. To uzasadnia jego popularność. Co to jest ? Jak to odebrać? Wyjaśnimy ci.

Co to jest progresywny jackpot?

Niezależnie od różnych zakładów postawionych w najlepszych kasynach online , kwota do wygrania pozostaje stała w klasycznych jackpotach. Różni się to od progresywnego jackpota. W przypadku tych ostatnich zmienia się zasada. Im więcej graczy wnosi zakłady, tym bardziej ewoluuje jackpot i może osiągnąć tysiące, a nawet miliony franków. Ten system działa zgodnie z podziałem zakładów. Podstawowy zakład trafia do kasyna, a druga część wpłaconej sumy zwiększy pulę nagród jackpota. Im większy jackpot, tym więcej graczy przyciąga.

Ważne: łatwiej jest wygrać w klasycznym jackpocie niż w progresywnym jackpocie. Ponieważ im większa kwota jackpota, tym trudniej go wygrać.

Rodzaje progresywnego jackpota

Ogólnie w kasynach można zdefiniować 3 rodzaje progresywnych jackpotów:

Lokalne progresywne lub połączone progresywne jackpoty

Są one przywilejem kasyn naziemnych. Tutaj wszystkie maszyny są podłączone do jednego banku lub są rozmieszczone w tym samym miejscu. W kasynie online ten jackpot może łączyć się z 5 różnymi grami.

Jackpot sieciowy lub duży progresywny jackpot

Ten jackpot wymaga podłączenia wszystkich maszyn w kasynie, niezależnie od marki. Prowadzi to do bardzo dużych wygranych, a więc bardzo dużego jackpota. Wygranie tego typu progresywnego jackpota jest trudne, ale nie niemożliwe, nie martw się.

Samodzielne progresywne jackpoty

Jest to jackpot przyznawany wyjątkowemu i niezależnemu automatowi do gry. Zakłady zebrane na tej maszynie stanowią całkowitą kwotę jackpota. Jest zatem mniejszy.

Warunki wygrywania progresywnych jackpotów

Warunki kwalifikacji do progresywnego jackpota zwykle różnią się w zależności od gry, a nawet w zależności od kasyna, każda gra i każde kasyno ma swoje własne zasady. Aby się kwalifikować, muszą być spełnione na przykład określone warunki, w szczególności:

Kiedy gracz na automacie wylosuje zwycięską kombinację na tej samej grupie maszyn na wygrywającej linii.


Lub, w blackjacku, obstawiający musi postawić dodatkowy zakład, z którego zostanie pobrany procent, który zostanie wykorzystany do zasilenia puli jackpota. Więc jeśli ma asa, otrzymuje dodatkowy zakład jackpot. Jeśli ma 3 w tym samym kolorze, otrzymuje wypłatę po kursie 250/1. Jeśli ma 4 asy w tym samym kolorze, wygrywa progresywnego jackpota.

Jak trafić progresywnego jackpota

Aby wygrać progresywnego jackpota, na poziomie obstawiającego regularnie pojawiają się 2 główne techniki:

  • Niektórzy gracze wpłacają niewielkie kwoty przy bardzo wysokich częstotliwościach, aby zmaksymalizować swoje szanse na wygraną
  • Inni, z drugiej strony, wybierają wysokie zakłady, przez większość czasu maksymalną dozwoloną kwotę, w regularnych odstępach czasu, aby mieć nadzieję na wygranie jackpota.
  • Istnieje trzecia metoda, być może rzadziej używana, ale która ma tę zaletę, że jest łatwiejsza do zweryfikowania. Jest to kontrolowanie tempa redystrybucji maszyn w celu przeniesienia jej ustawienia na to, które ma najsilniejsze tempo.